Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


serwer_sie_nie_uruchamia

Serwer się nie uruchamia!

Bez paniki! 8-) Jest kilka przyczyn, przez które serwer nie chce się uruchomić. Zwykle jest to spowodowane niezbyt przemyślaną aktywnością użytkownika, który dokonał zmian konfiguracji serwera.

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych błędów, które nie pozwalają uruchomić się serwerowi.

1. Problem z konfiguracją serwera

Często nie można uruchomić serwera, przez źle skonfigurowany lub w nieodpowiedniej wersji plugin (lub kilka). Sprawdź dokładnie logi serwera i konsolę, aby znaleźć przyczynę. Sprawdź też, czy nie usunąłeś pliku eula.txt. W nim musisz zaakceptować warunki licencji EULA Mojang dotyczącej wykorzystania serwera Minecraft.

Uwaga! Support Hostingu nie konfiguruje serwerów użytkownikom, dlatego informacji o sposobach rozwiązania problemów należy szukać w Internecie.

2. Brak silnika

Jeżeli w konsoli widnieje komunikat: Error: Unable to access jarfile server.jar to znaczy, że usunąłeś plik silnika server.jar. Można serwer przywrócić do sprawności na kilka spobów:

3. Błąd w konsoli Unsupported Java detected

Jeżeli w konsoli mamy informację Unsupported Java detected oznacza to, że silnik który wybraliśmy ma ustawioną javę w panelu zarządzania serwerem której nie obsługuje. Trzeba zmienić javę w zależności od tego jaki silnik mamy wybrany:

  • Dla silnika od wersji 1.8 do 1.16.5 powinniśmy ustawić javę 8 lub 11.
  • Dla silnika 1.17.x i 1.18.x powinniśmy ustawić javę 17.
  • Dla silnika 1.19.x powinniśmy ustawić javę 18.

4. Nie zaakceptowane warunki licencji EULA

Jeżeli na konsoli serwer wyrzuca komunikat: „You need to agree to the EULA in order to run the server. Go to eula.txt for more info.” oznacza to, że musisz zaakceptować warunki licencji EULA. W pliku eula.txt zmień wartość eula=false na eula=true. Bez tego serwer się nie uruchomi.

5. Zbyt mała ilość pamięci RAM

Jeżeli Twój serwer ma wykupione mniej niż 1000MB pamięci RAM i niespodziewanie się resetuje lub nie chce się uruchomić, to zwykle jest to problem ze zbyt małą ilością pamięci RAM. Twój serwer może potrzebować nawet ok. 3GB do startu - zależy to oczywiście od konfiguracji. Jak sprawdzić czy brakuje RAM?

6. Jak wbijam, to pisze mi: Kicked whilst connecting to lobby [...]

Zainstalowałeś silnik BungeeCord - na tym silniku nie da się grać. Jest to specjalny rodzaj silnika, dzięki któremu stworzysz sieć serwerów. Więcej szczegółów tutaj: Serwer BungeeCord.

Zmień wersję silnika i wyczyść serwer:

7. Błąd pluginu AuthMe

Jeśli posiadasz na swoim serwerze plugin AuthMe upewnij się czy w konsoli nie pojawia się dokładnie taki komunikat oznaczony na żółto:

[AuthMe] Aborting initialization of AuthMe: [InjectorReflectionException]: Could not invoke constructor of class class 'fr.xephi.authme.command.CommandHandler'
[AuthMe] THE SERVER IS GOING TO SHUT DOWN AS DEFINED IN THE CONFIGURATION!

Aby naprawić ten błąd wyłączamy serwer a następnie szukamy pliku konfiguracyjnego pluginu w managerze plików: plugins/AuthMe/config.yml. W tym pliku szukamy forceVaultHook i ustawiamy tą opcję na true. Zapisujemy plik i możemy włączyć serwer.

8. Błąd mapy

Podczas startu naszego serwera (szczególnie gdy wgrywamy nową mapę) może pojawić nam się takie ostrzeżenie:

Server attempted to load chunk saved with newer version of minecraft!

Należy wówczas dowiedzieć się jakiej wersji silnika potrzebujemy aby mapa nam działała prawidłowo. W naszym przypadku próbowaliśmy uruchomić mapę z wersji 1.19.2 na wersji 1.18.2.

serwer_sie_nie_uruchamia.txt · ostatnio zmienione: 2022/09/18 21:24 przez tech