Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


serwer_bungeecord

Serwer BungeeCord / Waterfall

Hosting TitanAXE wspiera obsługę serwerów BungeeCord/Waterfall. Jest to specjalny rodzaj serwera, działający jak serwer proxy, ale posiadający jeszcze dodatkowe możliwości. Do konfiguracji takiego serwera wymagana jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. Silnik Waterfall jest zmodyfikowaną wersją zwykłego silnika BungeeCord. Konfiguracja obu silników wygląda tak samo. Support Hostingu nie świadczy usług konfiguracji takich serwerów.

Co potrzebuję, żeby zrobić sieć serwerów?

Do stworzenia małej sieci serwerów z serwerem lobby, potrzebne są minimum TRZY serwery:

  1. jeden serwer lobby
  2. serwer BungeeCord lub Waterfall, z minimum 1GB pamięci RAM
  3. co najmniej jeden serwer gry z silnikiem typu Spigot

Do tego odpowiednia wiedza i doświadczenie.

Jakie serwery można połączyć?

Wszystkie serwery typu Spigot, CraftBukkit, PaperSpigot, FlamePaper, Purpur itp. mogą być połączone ze sobą za pomocą serwera BungeeCord lub Waterfall.

Podłączając serwery znajdujące się na tym samym serwerze dedykowanym, należy posłużyć się prywatnym adresem IP (zaczynający się od 10.)

Ważna informacja

Konfigurując serwer BungeeCord/Waterfall nie wolno ruszać sekcji listeners!

listeners:
  - host: '(Prywatny adres IP serwera Proxy)'
    query_port: 25565

Serwer nie będzie działać, jeżeli te parametry zostaną zmienione. Pozostałe opcje można dowolnie zmieniać.

Ograniczenia stosowania serwera BungeeCord

Zgodnie z regulaminem serwisu TitanAXE, bez uprzedniej zgody Hostingu, nie można kierować ruchu poza sieć TitanAXE. To oznacza, że samowolnie nie wolno podłączyć serwerów Minecraft utrzymywanych na innych hostingach lub serwerach (dedykowanych, VPS) nienależących do serwisu TitanAXE. Podpinanie serwerów zewnętrznych generuje nadmiarowy ruch w naszej infrastrukturze.

Aby uzyskać zgodę na podłączenie serwera spoza sieci TitanAXE, należy skontaktować się z supportem i poprosić o wyrażenie zgody, argumentując odpowiednio swoją potrzebę.

Poradnik

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat konfigurowania serwera BungeeCord, przejdź do poradnika: Konfiguracja serwera BungeeCord

serwer_bungeecord.txt · ostatnio zmienione: 2022/05/30 17:14 przez tech