Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


jak_wgrac_velocity

Krótki opis o Velocity

Hosting TitanAXE póki co oficjalnie nie wspiera instalacji tego silnika. Istnieje jednak opcja aby zainstalować ten silnik samemu. Co to jest Velocity? Jest to nic innego jak PROXY do łączenia kilku serwerów w jeden. Coś na zasadzie BungeeCorda, jednak Velocity jest bardziej zoptymalizowane i jest mniej podatne na ataki. Niestety na silniku Velocity nie można instalować pluginów z BungeeCorda. Na szczęście społeczność Velocity tworzy pluginy specjalnie pod ten silnik. Można je pobrać na przykład z tej strony. Podpinanie serwerów również różni się od BungeeCorda. Aby konfiguracja serwerów poszła sprawnie należy skorzystać z FTP oraz edytora plików .toml takiego jak na przykład Notepad++.

Jak wgrać silnik Velocity?

 1. Przed wgraniem silnika Velocity należy w panelu zarządzania serwerem wybrać wersję BungeeCord i wykonać reinstalację serwera. Upewnij się też czy masz wybraną Javę 17 w panelu.
 2. Silnik Velocity należy pobrać z jego oficjalnej strony. Pobieramy silnik i wgrywamy go na serwer (Jak wgrać swój silnik).
 3. Po wgraniu silnika i zmiany jego nazwy na server.jar możemy uruchomić serwer. Gdy w konsoli pojawi się komunikat Done! możemy zatrzymać serwer i przejść do FTP w celu konfiguracji Velocity.
 4. Otwieramy plik velocity.toml i szukamy bind w którym wpisujemy 0.0.0.0:25565.
 5. Szukamy player-info-forwarding-mode. Jeśli chcesz aby na serwer można było wejść od wersji 1.8 wpisz legacy, natomiast jeśli chcesz aby na serwer można było wejść tylko od wersji 1.13 wpisz modern.
 6. Możemy też wyłączyć dostęp do serwera tylko graczy premium. W tym celu szukamy online-mode w którym wpisujemy false.
 7. Szukamy teraz [servers] i wpisujemy lobby = "127.0.0.1:30066" gdzie 127.0.0.1:30066 to adres IP publiczny naszego serwera LOBBY. W taki sam sposób dodajemy resztę naszych serwerów.
 8. Możemy też usunąć wszystko z [forced-hosts], ponieważ jest to zbędne.
 9. Na samym końcu konfiguracji szukamy [query] i w enable wpisujemy true oraz port zmieniamy na 25565.

Konfiguracja podpiętych serwerów

 1. W konfiguracji Firewalla podpiętego serwera w zakładce Dopuść ruch z adresów IP należy podać adres IP numeryczny naszego serwera Velocity. Opcję Blokuj ruch z adresów IP ustawiamy na nie blokuj oraz Limit połączeń z jednego adresu IP ustawiamy na bez limitu.
 2. W managerze plików szukamy spigot.yml. Opcję BungeeCord zmieniamy na true. Zapisujemy plik i wykonujemy restart serwera.

Poradnik na YouTube

jak_wgrac_velocity.txt · ostatnio zmienione: 2023/10/01 08:28 przez tech