Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


bungeecord_-_bezpieczenstwo_sieci_serwerow

Bezpieczeństwo sieci serwerów

W TitanAXE istnieje możliwość stworzenia sieci serwerów. Opisane jest to w sekcjach: Serwer BungeeCord oraz Konfiguracja serwera BungeeCord. Przy połączeniach serwerów przez serwer proxy (jakim jest Bungeecord) należy wiedzieć o kilku istotnych aspektach tego rozwiązania:

  1. każdy serwer do którego gracz się podłącza fizycznie będzie widział wszystkich graczy jako IP serwera proxy. Uruchomienie opcji IP forwarding przekazuje podczas komunikacji Bungeecord → Serwer gry informację, jaki adres IP ma gracz, jednak jest to realizowane na warstwie aplikacji. Warstwa sieciowa (TCP/IP) widzi zawsze graczy jakby mieli jedno IP.
  2. ruch sieciowy przechodzić musi tylko i wyłącznie przez serwer proxy, inaczej gracze będą mogli się podłączyć bezpośrednio do serwera gry np. bez autentykacji.

Prawidłowa konfiguracja firewall

W artykule Zabezpieczenie serwera przeciwko botom można przeczytać o sposobie radzenia sobie z botami. Taka konfiguracja jest odpowiednia dla serwera Bungeecord. Skonfigurowanie jej w takiej postaci - szczególnie ustalenie limitu połączeń, na serwerze gry, spowoduje brak możliwości podłączenia się większej liczby graczy, niż ustawiona wartość. Zatem: nie wolno ustalać limitu połączeń z jednego IP na serwerze gry.

Należy za to dla każdego serwera gry (oprócz Bungeecord) w panelu, w menu zarządzanie, w sekcji Firewall, polu „dopuść ruch sieciowy z adresów IP” podać adres IP (ten numeryczny) serwera Bungeecord. Spowoduje to zabezpieczenie serwerów przed bezpośrednim podłączaniem się graczy.

Dodatkowo zaleca się włączenie konieczności logowania się graczy na wszystkich serwerach.

bungeecord_-_bezpieczenstwo_sieci_serwerow.txt · ostatnio zmienione: 2018/03/13 12:26 przez marcinc