Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


bezpieczenstwo_konta

Bezpieczeństwo konta

Właściwe zabezpieczenie swojego konta jest absolutną podstawą. Jest także wymuszone regulaminem, po to, aby Twoje usługi były bezpieczne. Często zdarza się, że przez zwyczajne niedbalstwo, użytkownik traci środki z portfela, ponieważ jego „kolega” zalogował się jego danymi i dokonał zakupu niechcianych usług, których zwyczajnie nie można oddać.

Ogólne zasady bezpieczeństwa

Przedstawiamy poniżej ogólne zasady bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować wszyscy użytkownicy:

  • hasło musi być trudne do odgadnięcia - musi zawierać co najmniej jedną cyfrę, małe i wielkie litery i mieć minimum 8 znaków długości
  • używaj innego hasła logując się na serwery i do panelu - hasła używane na serwerach nie są szyfrowane, przez co są łatwe do przechwycenia. Jeżeli używasz takiego samego hasła na serwerze i w panelu, to jest to prosta ścieżka do problemów.
  • nie podawaj hasła nikomu - zgodnie z regulaminem, zabronione jest podawanie hasła komukolwiek. Użytkownik jest zobowiązano do zachowania ich w tajemnicy i zapewnienia bezpieczeństwa swojego konta, poprzez nieujawnianie danych logowania nikomu. Zamiast udostępniać konto, udostępnij tylko serwer.

Postępowanie w przypadku włamania na konto

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, w każdej chwili możesz zablokować swoje konto, przechodząc do swojego profilu. Blokada będzie obowiązywała przez godzinę, zostanie także wyczyszczone hasło - będzie trzeba użyć opcji „zapomniałem hasła” na formularzu logowania.

Korzystanie z tymczasowych adresów email

Rejestrując się w TitanAXE z adresu email pochodzącego z usług tymczasowych adresów email, wystawia się swoje konto na poważne zagrożenie. Adres email jest jedyną informacją, która może jednoznacznie powiązać Ciebie z kontem w TitanAXE. Jeżeli adres email wygaśnie, to stracisz dostęp do swojego konta w przypadku czasowej blokady konta lub w podczas awaryjnej blokady, którą może wykonać sam użytkownik. Dodatkowo nie da się odzyskać zapomnianego hasła.

Najpoważniejszym problemem jest fakt, że maile mogą być czytane przez innych użytkowników tych serwisów, przez co niepowołana osoba może dostać się na Twoje konto.

Korzystanie z takich usług jest skrajnie nierozważne.

bezpieczenstwo_konta.txt · ostatnio zmienione: 2017/07/18 16:24 przez marcinc