Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


przekierowanie_na_url

Przekierowanie na adres URL

Sposób pierwszy

W naszej domenie należy stworzyć rekord CNAME z nazwą rekordu na przykład: discord.nazwa_naszej_domeny.pl, natomiast w polu „Domena, na którą wskazuje rekord” należy wpisać discord.gg.opts-slash.KOD_ZAPROSZENIA.redirect.center.

Tekst KOD_ZAPROSZENIA należy zastąpić naszym kodem który jest po discord.com/invite/. Dla przykładu zaproszenie: discord.com/invite/qF6fNfXBgr będzie miało kod qF6fNfXBgr, więc nasz rekord CNAME musi wyglądać tak jak na zdjęciu.

Po tych zmianach należy odczekać do 48 godzin na pełną propagacje zmian w domenie. Zwykle po kilku godzinach przekierowanie powinno działać. Należy pamiętać również aby tylko jeden rekord CNAME z taką nazwą znajdował się w naszej domenie.

Poradnik na YouTube

Sposób drugi

Na początku należy zakupić hosting www (najtańszy basic 1 wystarczy) oraz podpiąć odpowiednio domenę. Jeśli przekierowanie ma być z subdomeną, należy w naszej domenie stworzyć rekord A (subdomena.nasza_domena.pl) z adresem IP numerycznym hostingu (137.74.3.247).

W naszym przypadku link dc.topcraft.pl będzie przekierowywał na stronę discord. Teraz przechodzimy do naszego hostingu www i tworzymy nową stronę.

Po dodaniu strony dodajemy do niej stworzoną subdomenę. Klikamy przycisk dodaj domenę, domena z innego hostingu i wpisujemy adres subdomena.nazwa_domeny.pl

Teraz tworzymy nowego użytkownika FTP, logujemy się do FTP i tworzymy nowy plik .htaccess w którym wklejamy:

RewriteEngine On
RewriteRule (.*) https://discord.com [R=301,L]

https://discord.com zastępujemy swoim linkiem na który ma kierować domena.

przekierowanie_na_url.txt · ostatnio zmienione: 2024/05/13 16:44 przez tech