Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


konfiguracja_subdomeny

Konfiguracja subdomeny

Każda domena może posiadać praktycznie nieograniczoną liczbę subdomen. Subdomena to nic innego, jak kolejny poziom w Twojej domenie. Dla przykładu posłużymy się domeną titanaxe.com. Utworzymy w niej przykładową subdomenę sklep, aby posługiwać się adresem sklep.titanaxe.com w przeglądarce, który prowadzi do sklepu firmowego. W tym celu, należy utworzyć rekord A i podać adres IP serwera WWW, czyli:

  • Nazwa rekordu: sklep
  • Typ rekordu: A
  • Wartość rekordu: 1.2.3.4 (tutaj wpisz IP numeryczne swojego serwera WWW)

Poczekaj teraz kilka godzin, a domena: sklep.titanaxe.com zacznie działać. Możesz tą domenę już dodać do swojej strony www w panelu.

Prefiks www

Prefiks www. przy adresie, to nic innego jak kolejna subdomena. Zwykle tworzy się ją przez dodanie rekordu CNAME (tak zwany alias) do domeny nadrzędnej. W naszym przykładzie, jeżeli chcielibyśmy mieć adres sklepu: www.sklep.titanaxe.com należy utworzyć rekord typu CNAME o nazwie: www.sklep i jako wartość wskazać sklep.titanaxe.com.

Serwer Minecraft w subdomenie

Aby serwer Minecraft działał w subdomenie, dla przykładu: subdomena.mojadomena.pl, należy utworzyć dla niego specjalny rekord SRV, który opiera się na tej subdomenie, np:

Nazwa rekordu: _minecraft._tcp.subdomena.mojadomena.pl Typ rekordu: SRV Wartość: 1 5 30005 s1.titanaxe.com (zamień 30005 numerem portu, a s1.titanaxe.com adresem Twojego serwera)

konfiguracja_subdomeny.txt · ostatnio zmienione: 2020/04/16 09:09 przez marcinc