Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


serwer_bungeecord

Serwer BungeeCord

Hosting TitanAXE wspiera obsługę serwerów BungeeCord. Jest to specjalny rodzaj serwera, działający jak serwer proxy, ale posiadający jeszcze dodatkowe możliwości. Do konfiguracji takiego serwera wymagana jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. Support Hostingu nie świadczy usług konfiguracji takich serwerów.

Co potrzebuję, żeby zrobić sieć serwerów?

Do stworzenia małej sieci serwerów z serwerem lobby, potrzebne są minimum TRZY serwery:

  1. jeden serwer lobby
  2. serwer BungeeCord, z minimum 1GB pamięci RAM
  3. co najmniej jeden serwer gry z silnikiem typu Spigot

Do tego odpowiednia wiedza i doświadczenie.

Jakie serwery można połączyć?

Wszystkie serwery typu Spigot, CraftBukkit, PaperSpigot itp. mogą być połączone ze sobą za pomocą serwera BungeeCord.

Jedynym wymaganiem tutaj jest to, aby serwer BungeeCord był na innym serwerze dedykowanym niż podłączane serwery Minecraft. Takie ograniczenie zostało wprowadzone z kilku powodów, jednym z nich jest równomierne rozłożenie ruchu na serwerach TitanAXE i zapewnienie wyższej niezawodności.

Jak sprawdzić na jakim hoście mam serwery?

Wystarczy, że sprawdzisz adresy swoich serwerów. Serwer BungeeCord musi mieć inny początek adresu niż pozostałe serwery, np:

  • serwer lobby: s10.titanaxe.com:30000
  • serwer gry #1: s10.titanaxe.com:30000
  • serwer gry #2: s11.titanaxe.com:30000
  • serwer BungeeCord: s9.titanaxe.com:30000

Zwróć uwagę, że BungeeCord posiada adres s9.titanaxe.com, jest inny niż adresy pozostałych serwerów. Przykładem nieprawidłowym byłaby sytuacja, w której serwer BungeeCord miałby adres np. s10.titanaxe.com.

Co mam zrobić, jak mam wszystkie serwery na tym samym serwerze dedykowanym?

Jeżeli kupiłeś serwer BungeeCord i jest on na tym samym serwerze dedykowanym, co pozostałe serwery, wystarczy, że skontaktujesz się z supportem i poprosisz o przeniesienie serwera BungeeCord na inny serwer dedykowany. Takie operacje wykonywane są w zakresie wsparcia technicznego TitanAXE i są nieodpłatne.

Podstawowe ustawienia

Konfigurując serwer BungeeCord należy zachować następujące parametry w sekcji listeners w niezmienionej formie:

listeners:
  - host: '0.0.0.0:25565'
    query_port: 25565

Serwer nie będzie działać, jeżeli te parametry zostały zmienione.

Ograniczenia stosowania serwera BungeeCord

Zgodnie z regulaminem serwisu TitanAXE, bez uprzedniej zgody Hostingu, nie można kierować ruchu poza sieć TitanAXE. To oznacza, że samowolnie nie wolno podłączyć serwerów Minecraft utrzymywanych na innych hostingach lub serwerach (dedykowanych, VPS) nienależących do serwisu TitanAXE. Naruszenie tego punktu regulaminu, może skutkować blokadą serwera do czasu wyjaśnienia sprawy i ewentualnego uzyskania zgody na taką działalność lub nawet usunięciem serwera bez zwrócenia poniesionych kosztów.

Aby uzyskać zgodę na podłączenie serwera spoza sieci TitanAXE, należy skontaktować się z supportem i poprosić o wyrażenie zgody, argumentując odpowiednio swoją potrzebę.

Poradnik

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat konfigurowania serwera BungeeCord, przejdź do poradnika: Konfiguracja serwera BungeeCord

serwer_bungeecord.txt · ostatnio zmienione: 2017/01/09 08:56 przez marcinc