Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


dodatkowe_publiczne_porty

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
dodatkowe_publiczne_porty [2018/03/28 15:03]
marcinc [Minecraft]
dodatkowe_publiczne_porty [2018/08/13 13:59] (aktualna)
marcinc [Publiczne porty]
Linia 3: Linia 3:
 Wszystkie serwery hostowane w **TitanAXE** są uruchamiane w VPS (Virtual Private Server, czyli wirtualny serwer prywatny), w wirtualnej sieci LAN (vLAN). Cechą takiego rozwiązania jest całkowita separacja serwerów między sobą, chociaż hostowane są na jednym serwerze fizycznym (dedykowanym). Wszystkie serwery hostowane w **TitanAXE** są uruchamiane w VPS (Virtual Private Server, czyli wirtualny serwer prywatny), w wirtualnej sieci LAN (vLAN). Cechą takiego rozwiązania jest całkowita separacja serwerów między sobą, chociaż hostowane są na jednym serwerze fizycznym (dedykowanym).
  
-Użycie vLAN powoduje, że serwery nie są dostępne z sieci Internet, dlatego wymagane jest przekierowanie jednego (lub kilku) portów publicznego IP serwera głównego na port prywatny serwera np. //​Minecraft//​.+Użycie vLAN powoduje, że serwery nie są dostępne z sieci Internet, dlatego wymagane jest przekierowanie jednego (lub kilku) portów publicznego IP serwera głównego na port prywatny serwera np. //​Minecraft//​. Publiczne adresy serwera są podane w panelu, w menu zarządzanie,​ w sekcji "​Parametry serwera"​.
  
 ===== Publiczne porty ===== ===== Publiczne porty =====
-Każdy serwer ma domyślnie przekierowane porty, poniżej znajduje się spis portów publicznych. Numer portu publicznego można wyliczyć, biorąc port podstawowy i dodając do niego daną liczbę - po ukośniku podano przykładowy port publiczny, przy porcie bazowym ''​30010'':​+Każdy serwer ma domyślnie przekierowane porty, poniżej znajduje się spis portów publicznych. Numer portu publicznego można wyliczyć, biorąc port podstawowy i dodając do niego daną liczbę - po ukośniku podano przykładowy port publiczny, przy porcie bazowym ''​30010''​. Przy konfigurowaniu np. DynMapy, należy po stronie konfiguracji pluginu ustawić port, np. 9123, ale z zewnątrz będzie dostępny pod portem, w podanym przykładzie30012 (port bazowy 30010 +2).
  
 ==== Minecraft ==== ==== Minecraft ====
dodatkowe_publiczne_porty.1522249417.txt.gz · ostatnio zmienione: 2018/03/28 15:03 przez marcinc