Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


bungeecord_-_teleporty_do_innych_serwerow

BungeeCord - teleporty do innych serwerów

  • jak skonfigurować bungeecord do obsługi teleportów (chyba, że nie potrzeba, bo standardowa konfiguracja wystarczy)
  • jak skonfigurować serwer lobby i teleporty
  • inne rzeczy, które są wymagane, żeby teleporty działały

Wypunktować w miarę dokładnie.


Teleporty w BungeeCord

Poradnik przedstawia jak skonfigurować teleporty w naszej sieci serwerów z użyciem silnika BungeeCord.

Jeżeli nie masz utworzonego serwera ani nie połączyłeś serwerów ze sobą i nie wiesz jak to zrobić przejdź do innych naszych poradników opisujących jak skonfigurować od podstaw Twoją sieć serwerów.

W naszym przykładzie użyjemy trzech serwerów: - lobby(gdzie gracz bedzie znajdywał się podczas wejścia na serwer) - serwer1 - serwer2

Serwery serwer1 oraz serwer2 są nazywami przykładowych serwerów, mogą być to np survival, hardcore, skyblock. To Ty decydujesz jak ma wyglądać Twoja sieć.

To teleportacji używamy komendy /server. Jednak do używania jej potrzebujemy uprawnienia bungeecord.command.server

Powinno być ono już nadane w pliku wygenerowanym przy pierwszym uruchomieniu serwera. Jeżeli jednak nie jest dodaj je, jeżeli nie wiesz jak to wykonać przejdz do innych naszych poradników, gdzie jest to opisane od podstaw.

Aby przeteleportować się do danego serwera, dla przykładu naszym wybranym serwerem bedzie serwer o nazwie serwer1, użyjemy komendy /server serwer1, jeżeli jednak naszym wybranym serwerem będzie serwer o nazwie serwer2 użyjemy komendy /server serwer2.

Także komenda prezentuje się następująco:

/server NAZWA_SERWERA

PORTALE

Inną możliwością teleportacji między serwerami są portale, wchodząc w nie możesz zostać w łatwy sposób przeteleportowany na inny serwer. Jednak, aby je stworzyć potrzebujesz zainstalować plugin BungeePortals oraz WorldEdit.Są one wymagane do działania pluginu.

Następnie tworzymy portal oraz postepujemy według kroków przedstawionych poniżej

Tworzenie portalu

  • Przywołujemy różczkę za pomocą komendy wand * Zaznaczamy obszar, który nas interesuje(środek naszego wybudowanego portalu) * Wpisujemy komendę /bportals select <id_przedmiotu>, gdzie ostatni parametr oznacza id przedmiotu jaki ma wypełniać nasz portal, np jeżeli ma być to woda wpisujemy /bportals select 9 * Nastepnie wpisujemy komende /bportals create <nazwa>'' * Utworzyłeś swój portal!
bungeecord_-_teleporty_do_innych_serwerow.txt · ostatnio zmienione: 2017/01/08 13:28 przez konrad