Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


konfiguracja_subdomeny

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

konfiguracja_subdomeny [2019/09/12 10:44]
marcinc utworzono
konfiguracja_subdomeny [2020/04/16 09:09] (aktualna)
marcinc
Linia 13: Linia 13:
 Prefiks ''​www.''​ przy adresie, to nic innego jak kolejna subdomena. Zwykle tworzy się ją przez dodanie rekordu ''​CNAME''​ (tak zwany alias) do domeny nadrzędnej. W naszym przykładzie,​ jeżeli chcielibyśmy mieć adres sklepu: ''​www.sklep.titanaxe.com''​ należy utworzyć rekord typu ''​CNAME''​ o nazwie: ''​www.sklep''​ i jako wartość wskazać ''​sklep.titanaxe.com''​. Prefiks ''​www.''​ przy adresie, to nic innego jak kolejna subdomena. Zwykle tworzy się ją przez dodanie rekordu ''​CNAME''​ (tak zwany alias) do domeny nadrzędnej. W naszym przykładzie,​ jeżeli chcielibyśmy mieć adres sklepu: ''​www.sklep.titanaxe.com''​ należy utworzyć rekord typu ''​CNAME''​ o nazwie: ''​www.sklep''​ i jako wartość wskazać ''​sklep.titanaxe.com''​.
  
 +===== Serwer Minecraft w subdomenie =====
  
 +Aby serwer Minecraft działał w subdomenie, dla przykładu: ''​subdomena.mojadomena.pl'',​ należy utworzyć dla niego specjalny rekord SRV, który opiera się na tej subdomenie, np:
 +
 +Nazwa rekordu: ''​_minecraft._tcp.subdomena.mojadomena.pl''​
 +Typ rekordu: ''​SRV''​
 +Wartość: ''​1 5 30005 s1.titanaxe.com''​ (zamień //30005// numerem portu, a //​s1.titanaxe.com//​ adresem Twojego serwera)
konfiguracja_subdomeny.txt · ostatnio zmienione: 2020/04/16 09:09 przez marcinc